Appok tanuláshoz

2019.12.07

Hogyan tanuljunk, ha épp nincs nálunk semmilyen felszerelés: se könyv, se füzet, se toll? Ha épp úton vagyunk és unatkozunk, vagy nincs kedvünk az asztal fölé görnyedve tudást passzírozni a fejünkbe? 

Leendő nyelvtanárként szerencsésnek érzem magam, mert kismillió alkalmazást tudok ajánlani tanítványaimnak, amik segítségével minden nap foglalkozhatnak egy kicsit az angollal, és közben szórakozhatnak is. 

Nem szeretnék egyetlen applikáció mellett állást foglalni. Úgy gondolom, minél több felületet használunk, annál jobb, főleg azért, mert így nincs szükségünk arra, hogy fizessünk az extrákért. Nincs olyan, hogy tuti módszer, ezért érdemes sokféleképpen új szavakat tanulni. 

A DUOLINGO

A duolingo már évek óta népszerű nyelvfejlesztő játék, ami főleg mondatok fordításával, visszamondásával, hallás utáni leírásával tanít. A teljes nulláról egészen haladó szintig végig tudja vezetni a tanulót több, mint 30 nyelven. (Ezt akkor használhatjuk ki, ha angolul már tudunk, és azon keresztül tanulunk egy másik idegennyelvet. Magyar nyelvről csak angolt lehet tanulni, legalább is egyelőre.) Ingyenes és izgalmas, jutalmazó játék, ami főleg azoknak ideális, akikben van némi versenyszellem. 

A QUIZLET

Szintén klasszikusnak számít szókincsfejlesztés terén a quizlet, ami bizonyos mértékben offline is használható mobilon. 

Létrehozhatsz saját gyűjteményeket, képes szószedeteket, vagy használhatod másokét is: szódolgozatokra remekül fel tud készíteni.

A DROPS

A Drops szótanuló alkalmazás napi 5 percnyi ingyenes szókincsfejlesztést kínál 35 különböző nyelven. Ha sosem érsz rá, de azért szeretnél minden nap 2-3 új szót rendesen begyakorolni, akkor kitűnő választás lehet. Az időkorlát miatt gyors reakcióidőt követel, ezért  jól aktivizálja a passzív szókincset is.

EGYÉB

Ha pontosan tudod, hogy mit szeretnél gyakorolni, és mondjuk nincs kedved létrehozni egy quizletet a világ országaival, akkor a Google Play-en vagy App Store-ban megpróbálhatsz rákeresni arra, ami éppen foglalkoztat. Rengeteg ismeretlen alkalmazás van fent, sokszor bizonyos témákra specializálódva. A példánál maradva, ha éppen a világ országaiból fogsz dolgozatot írni, akkor olyan appokat találhatsz, mint a World Maps, ami remekül begyakoroltatja veled ezeket, akár fővárosokkal együtt, és végig mutatja, hogy mi hol van. 

Az nyelvtanulásban az a jó, hogy tulajdonképpen bármilyen alkalmazást használhatunk, nem kell feltétlenül tanítócélzatúnak lennie ahhoz, hogy hasznos legyen. Sok tanítványomnak meglepő szókincse van, amit különböző játékokból (pl. FIFA, Fortnite) szedtek össze. Itt a különböző fogalmak mind kontextualizálva vannak, ezért anélkül is megértik őket, hogy meg kellene nézniük a jelentésüket, és mivel visszatérő dolgokról van szó, észre sem veszik, és a fejükbe száll a tudás. 

Napjainkban sokkal fontosabb az, hogy meglássuk a fejlődési lehetőséget különböző dolgokban, és kreatívan felhasználjunk mindenféle anyagot a tanuláshoz, illetve tanításhoz. 

További appok szótanuláshoz...

Words Story
Words Story
Weeber Ilona - 2019
Minden jog fenntartva 2019
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el